Ošetřovatelé a pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče (Hlučín)

Sociální akademie BN, z.ú. nabízí v obci Hlučín volnou pracovní pozici "Ošetřovatelé a pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče". Nástupní mzda je 130 – 130 Kč.

Základní informace o pracovním místu

Název pozice:
Ošetřovatelé a pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče
Obor(y):
Zdravotnictví
Obec:
Hlučín
Mzda:
130 – 130 Kč
Směnnost:
Jednosměnný provoz
Minimální vzdělání:
ÚSO (vyučení s maturitou)
Adresa pracoviště:
Sociální akademie BN, z.ú., Hlučín

Další informace o volném místu

Životopis, prosím, zasílejte na e-mail: info@sabn.cz

Náplň práce asistenta/asistentky:
- provázení procesem hledání pracovního uplatnění (kontakt přímo s klienty)
- zmapování potřeb a představ člověka s postižením o svém pracovním uplatnění, a to přímo ve spolupráci s člověkem s postižením a jemu blízkými osobami (klíčový pracovník, rodina, kamarádi, poskytovatel sociální služby nebo někdo, kdo člověka s postižením zná a má náhled na jeho možnosti)
- pomoc s přípravou na pracovní pohovor, životopis
- podpora člověka s postižením přímo v pracovním procesu, dle potřeby
- podpora klienta ve využívání veřejných zdrojů v komunitě
- podpora činnosti dobrovolníků a studentů.

Asistent bude odborný pracovník poskytující podporu lidem se zdravotním postižením v oblasti pracovního uplatnění. Pro svou činnost bude využívat metody podporovaného zaměstnávání a provázet klienty jednotlivými fázemi hledání práce, podporovat klienta na pracovišti a v rámci udržení pracovního uplatnění.
Dále bude provázet osobu s postižením při jednání se zaměstnavateli. Asistent poskytuje klientovi zejména individuální podporu formou konzultací, nácviků, doprovodů. V rámci své činnosti může organizovat také skupinové aktivity pro klienty s cílem rozvoje sociálních a komunikačních dovedností.
V oblasti trávení volného času je role asistenta zaměřená na vyhledávání příležitostí v okolí a samotném doprovodu, dále také ve vyhledávání dobrovolníků pro danou organizaci či konkrétního klienta, v podpoře klientů při navazování běžných kontaktů s lidmi, kteří žijí či pracují v okolí sociální služby – sousedé, prodavačka v obchodě, paní z pošty, řidič autobusu apod.
K samotné činnosti mohou asistenti využívat již zpracovaných materiálů z předcházejících individuálních projektů kraje, a to brožury „Praktický průvodce zaměstnávání“ a „Čas na volný čas“.

Kontakt na zaměstnavatele

Sociální akademie BN, z.ú.
Bc. Petr Michael Richtár, DiS.
info@sabn.cz


Poslední změna: před 1 týdnem